Nastavení e-mailu

Zajišťujeme vývoj a provoz těchto našich webů:

   Jihlava: Nezávislý Info Server Fotohrnky.cz: Potisk hrnků, korbelů, keramiky, triček, polštářů, ručníků a jiného textilu Logoshop.cz: Grafické práce a výroba www Paruzek.cz

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

Nastavení e-mailu

Pro přístup k e-mailové schránce se používá Uživatelské jméno a Heslo. Uživatelské jméno je zpravidla stejné jako e-mailová adresa (např. novak@iglavia.cz). Výchozí heslo je generováno mail serverem při zřízení e-mailu. Po přihlášení na webmail (webové rozhraní pro správu e-mailů) lze heslo kdykoliv změnit.

Ke svému e-mailu se můžete přihlásit odkudkoliv, kde je přístup k internetu. Stačí do prohlížeče zadat adresu https://posta.3nicom.cz (nabo také www.vase-domena.cz/posta a přihlásit se uživatelským jménem a heslem. Zde pak pracujete ve zjednodušeném rozhraní pro správu e-mailů.

Toto rozhraní umožňuje změnu hesla, automatické přeposílání zpráv na jinou e-mailovou adresu, zasílání kopie e-mailové zprávy, automatickou odpověď v době nepřítomnosti atd..

E-mailový klient

Pro nastavení Vašeho e-mailového klienta budete potřebovat následující údaje.

Server pro příchozí poštu

Adresa IMAP serveru: mail2.3nicom.cz
Port: 993
Zabezpečení spojení: SSL/TLS
Způsob autentizace: Šifrované heslo

Server pro odchozí poštu

SMTP server: mail2.3nicom.cz
Port: 465
Zabezpečení spojení: SSL/TLS
Způsob autentizace: Šifrované heslo

Nastavení serveru ochozí pošty se může lišit dle poskytovatele internetového připojení. Někdy lze využívat pouze SMTP daného poskytovatele internetu (např. smtp.poskytovatel.cz).

Ilustrační obrázky k nastavení e-mailového klienta Mozilla Thunderbird

  • V okně Mozilla Thunderbird přejděte k nastavení účtu

  • Zde je potřeba nastavit poštovní server pro příchozí poštu (IMAP)  • Pro možnost odesílání se musí nastavit server odchozí pošty (SMTP)  • Nastavení serveru ochozí pošty se může lišit dle poskytovatele internetového připojení. Někdy lze využívat pouze SMTP daného poskytovatele internetu (např. smtp.poskytovatel.cz).

Grafické pozadí stránky